KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15243274
*
nr 1524 3274
Emil Hedenström
(1892-1957), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2023
kl 20:41:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 15:14:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emil Hedenström
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.
Läs mer om Emil Hedenström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil hedenström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
*
Emil Hedenström
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.
Läs mer om Emil Hedenström
nr 1524 3274
Emil Hedenström
(1892-1957), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 15:14:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emil Hedenström
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.Läs mer om Emil Hedenström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil hedenström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36